“Публічна страта”: що пишуть західні ЗМІ про загибель Пригожина

“Публічна страта”: що пишуть західні ЗМІ про загибель Пригожина

Смерть Пригожина посилає тривожний сигнал російським елітам — ніхто з тих, хто проти путіна, не може бути в безпеці

This material is also available in English
“Публічна страта”: що пишуть західні ЗМІ про загибель Пригожина
скріншот

Західні ЗМІ не сумніваються, що літак глави ПВК “Вагнер” Євгенія Пригожина був збитий за вказівкою владіміра путіна. Російському диктатору необхідно було відновити авторитет, що похитнувся після пригожинського бунту, і чітко нагадати елітам, що таке не проходить безкарно, вважають журналісти.

Смерть Пригожина відновила репутацію путіна як незаперечного лідера росії, пише Bloomberg. Усунення людини, яка фактично залишилася безкарною після спроби заколоту, є сильним стабілізуючим фактором для путінського режиму, оскільки показує, що будь-який виклик в результаті погано закінчиться, зазначає агентство.

“Живий, енергійний та ідейний Пригожин, безперечно, був проблемою для режиму, який уособлює політичне приниження путіна”, – прокоментувала виданню політолог Татьяна Станова.

Це демонстрація сили путіна перед виборами у березні 2024 року, зазначає Bloomberg. путін усунув усіх критиків своєї влади та «показав усім, що повністю контролює ситуацію», вважає експерт.

Смерть Пригожина посилає тривожний сигнал російським елітам, це фактично публічна страта, пише The Wall Street Journal.

«Російська еліта сприйме це як помсту за повстання проти Кремля, і це крок, який дає зрозуміти всім, що путін, як і раніше, контролює ситуацію», – пише газета.

Смерть Пригожина покликана посилити почуття страху та показати, що в росії зараз ніхто не в безпеці, додає Bloomberg.

«путін показує, що буде з кожним, хто наважиться кинути виклик режиму чи не підкоритися, – каже політолог Марія Снєгова. – Це потужний сигнал, і його навмисно виконано в такому масштабі – вибух літака має потужний демонстраційний ефект». Послання гучне і ясне, переважно націлене на внутрішню аудиторію, робить висновок Bloomberg.

«Істеблішмент тепер переконаний, що протистояти путіну буде неможливо, – додає політолог Аббас Галлямов. – путін досить сильний і здатний на помсту».

Тепер усі розуміють, що відповідь на зраду буде незворотною та швидкою, сказав Financial Times неназваний колишній високопоставлений кремлівський чиновник: «Це сигнал усій еліті».

Вісім тижнів, які Пригожин провів у напіввигнанні після заколоту, очевидно, були прелюдією до ретельно продуманої помсти. Це був фінал прямо з «Хрещеного батька», сказав старший аналітик Crisis Group із Росії Олег Ігнатов у коментарі WSJ. Це кінець одного і початок другого розділу жорстокої путінської політики у росії, констатує видання.

Бекграунд. Нагадаємо, Байден припустив, що за катастрофою літака з Пригожиним стоїть путін. Він заявив, що не здивований і очікував чогось подібного.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло