Нацбанк збільшив ліміт продажу валюти населенню в еквіваленті до 50 тисяч грн

Нацбанк збільшив ліміт продажу валюти населенню в еквіваленті до 50 тисяч грн

Тепер для проведення такої операції не потрібно підтвердження підстав або зобов'язань

Нацбанк збільшив ліміт продажу валюти населенню в еквіваленті до 50 тисяч грн
фото DR

Національний банк України вперше з початку російського вторгнення дозволив банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав або зобов'язань для проведення такої операції. Це правило почне діяти з 29 серпня.

«Відповідні операції проводитимуться за курсом, встановленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тисяч грн в еквіваленті в одному банку», – ідеться в повідомленні на сайті Нацбанку.

Наведені зміни внесено постановою правління НБУ від 28 серпня 2023 року №104.

Також зазначається, що Нацбанк збільшив зі 100 тисяч грн до 200 тисяч грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців. Уперше цей інструмент було дозволено з 21 липня 2022 року, тоді з обмеженням у 50 тисяч грн на місяць.

«Зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками більш зручні та безпечні. Це дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом», – йдеться в повідомленні банку.

Ці дії реалізовано в рамках оприлюдненої в липні Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до гнучкого курсу та повернення до інфляційного таргетування. Відповідно до Стратегії дії Нацбанку в рамках першого етапу пом'якшення валютних обмежень будуть спрямовані, зокрема, на мінімізацію множинності обмінних курсів.

«За необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи щодо мінімізації множинності обмінних курсів», – йдеться в релізі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло