Підбиту військову техніку не вдасться вигідно здати на металобрухт — ВВС
В Україні вже накопичилося понад 1 млн тонн такої сировини

Понад мільйон тонн військового металобрухту зібралося за півтора роки війни в Україні. Цей метал не приймають пункти вторинної сировини та металургійні заводи, пише ВВС.
Високолегована сталь, з якої виготовляється бронетехніка, потрібна Україні. У країнах ЄС така сировина коштує до 3000 євро за тонну, а в Україні, де її стає все більше з кожним днем, переробка навіть не окупиться і не принесе вигоди.
Це пояснюється складністю техпроцесу – зруйнована техніка містить небезпечні матеріали та озброєння, а для переробки високолегованої сталі з домішками потрібне спеціальне обладнання.
“Знищена військова техніка для металургійного виробництва не є дуже цікавою, бо це сировина, яка потребує додаткової переробки, і крім звичайної переробки вона ще потребує додаткових заходів: санітарна обробка, демілітаризація”, – каже Дмитро Терехов, директор сталеплавильного департаменту АМКР.
Тонна високолегованого чистого металу в Україні коштує 150 євро, тоді як в країнах ЄС – до 3000 євро за тонну.
“Згорілий танк – це ще не металобрухт. Ціна переробки цього металобрухту – до прикладу, ми вивчали це на прикладі танка Т-72 коштує десь 6000 грн, сама переробка. Але брухт наші металургійні компанії закупають уже на заводі привезений товарний металобрухт, який використовується для виробництва сталі, майже по такій ціні, – пояснює Олександр Шейко, глава експертно-наукової ради Української асоціації вторинних металів. – Тому великі затрати на переробку цього військового брухту не дозволяють вільно продавати його на ринку”.
Крім того, зазначає видання, більша частина підбитої російської техніки є речовим доказом у справі про російську агресію проти України, а слідство може тривати роками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].