Підбиту військову техніку не вдасться вигідно здати на металобрухт — ВВС

Підбиту військову техніку не вдасться вигідно здати на металобрухт — ВВС

В Україні вже накопичилося понад 1 млн тонн такої сировини

This text is also available in English
Підбиту військову техніку не вдасться вигідно здати на металобрухт — ВВС
фото DR

Понад мільйон тонн військового металобрухту зібралося за півтора роки війни в Україні. Цей метал не приймають пункти вторинної сировини та металургійні заводи, пише ВВС.

Високолегована сталь, з якої виготовляється бронетехніка, потрібна Україні. У країнах ЄС така сировина коштує до 3000 євро за тонну, а в Україні, де її стає все більше з кожним днем, переробка навіть не окупиться і не принесе вигоди.

Це пояснюється складністю техпроцесу – зруйнована техніка містить небезпечні матеріали та озброєння, а для переробки високолегованої сталі з домішками потрібне спеціальне обладнання.

“Знищена військова техніка для металургійного виробництва не є дуже цікавою, бо це сировина, яка потребує додаткової переробки, і крім звичайної переробки вона ще потребує додаткових заходів: санітарна обробка, демілітаризація”, – каже Дмитро Терехов, директор сталеплавильного департаменту АМКР.

Тонна високолегованого чистого металу в Україні коштує 150 євро, тоді як в країнах ЄС – до 3000 євро за тонну.

“Згорілий танк – це ще не металобрухт. Ціна переробки цього металобрухту – до прикладу, ми вивчали це на прикладі танка Т-72 коштує десь 6000 грн, сама переробка. Але брухт наші металургійні компанії закупають уже на заводі привезений товарний металобрухт, який використовується для виробництва сталі, майже по такій ціні, – пояснює Олександр Шейко, глава експертно-наукової ради Української асоціації вторинних металів. – Тому великі затрати на переробку цього військового брухту не дозволяють вільно продавати його на ринку”.

Крім того, зазначає видання, більша частина підбитої російської техніки є речовим доказом у справі про російську агресію проти України, а слідство може тривати роками.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло