Прибуток «газпрому» скоротився у 8,5 раза в першому півріччі
При цьому виторг також зменшився на 41%

Російський газовий концерн «газпром» скоротив чистий прибуток у першому півріччі в порівнянні із січнем – червнем 2022-го у 8,5 раза – до 2$3 млрд. Рік тому цей показник становив $26 млрд.
Про це свідчить фінзвіт компанії.
Зазначається, що прибуток знизився під впливом курсових різниць через ослаблення рубля (на 24% до долара та на 26% до євро).
При цьому виторг групи «газпром» за звітний період також зменшився – на 41%, до $43 млрд.
У «газпромі» вважають, що зуміли частково компенсувати втрати від експорту до Європи зростанням постачання до Китаю та ефективною роботою нафтового підрозділу.
Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що найбільший мегапроєкт «газпрому» – будівництво газохімічного комплексу під Санкт-Петербургом – став жертвою санкцій і виходу з росії західних компаній. Запуск заводу в Усть-Лугє, на якому планували переробляти 45 млрд кубометрів газу щороку, випускаючи 13 млн тонн ЗПГ та 3 млн тонн поліетилену, відкладається щонайменше на два роки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].