Єврокомісар пропонує виділити з бюджету ЄС 600 млн євро на субсидування транзиту українського зерна через Європу

Єврокомісар пропонує виділити з бюджету ЄС 600 млн євро на субсидування транзиту українського зерна через Європу

Брюссель досі не визначився, чи знімати заборону на його ввезення до 5-ти сусідніх країн

Єврокомісар пропонує виділити з бюджету ЄС 600 млн євро на субсидування транзиту українського зерна через Європу
фото Pixaby

15 вересня мають повністю відкритися кордони в торгівлі Євросоюзу з Україною. Однак Європейська комісія досі не має чіткого рішення щодо того, чи буде продовжено тимчасову заборону на ввезення деяких сільгосптоварів з України до п'яти сусідніх країн, повідомив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський під час засідання в Європарламенті в четвер, передає Інтерфакс-Україна.

«Якщо цю заборону не буде продовжено, у нас виникнуть проблеми», – заявив він, наголосивши, що це лише його особиста позиція з цього питання.

На його думку, для запобігання новій можливій кризі на ринку зерна ЄС у контексті торгівлі з Україною, особливо в прифронтових країнах, він запропонував субсидувати транзит українського зерна до портів Балтії на рівні 30 євро/тонна.

«Ці гроші – сума в 600 млн євро – надійдуть із бюджету ЄС. Умовою їх виділення стане зобов'язання України знайти одержувача своїх товарів у третіх країнах», – розповів єврокомісар.

Він пояснив, що українське зерно залишається в Європі, оскільки вартість транспортування через порти Балтії до третіх країн надто висока. У результаті треті країни воліють купувати дешевше російське зерно.

Тому допомога ЄС Україні у вигляді субсидії на транспортні витрати є найкращим, на думку комісара, рішенням на цей момент, яке, за словами Войцеховського, підтримує і українська сторона, і представники п'яти прифронтових держав.

«Покупці з країн за межами Європи тоді почнуть розплачуватися за купівлю зерна з України. Ця пропозиція також має сенс лише тоді, коли тимчасову заборону на імпорт до п’яти прифронтових країн буде продовжено», – наголосив Войцеховський.

У разі ухвалення іншого рішення, на його думку, українське зерно знову заполонить згадані ринки сусідніх країн, і лише частина його експортуватиметься в треті країни.

Депутати Європарламенту запитали Войцеховського, чи не буде кращим рішенням для ЄС просто в рамках допомоги Україні купити українське зерно, а потім пожертвувати його тим, хто голодує, що вселило б упевненість, що воно не залишиться в ЄС. На це Войцеховський відповів, що таке рішення занадто дорого обійдеться для бюджету ЄС.

Більше про це Mind писав у матеріалі “Чому Євросоюз продовжив обмеження на імпорт української агропродукції?”

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло