Кабмін запроваджує автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги з 1 грудня 2023 року

Кабмін запроваджує автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги з 1 грудня 2023 року

За допомогою цієї веб-платформи організації, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію

Кабмін запроваджує автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги з 1 грудня 2023 року
Фото: з вільного доступу

Кабінет міністрів схвалив постанову щодо пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану. Відповідно до постанови, змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики.

«Зміни напрацьовані Міністерством соціальної політики спільно з громадськими організаціями та волонтерами в ході публічних обговорень», – зазначили в міністерстві.

Відповідна постанова передбачає впровадження доступного електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги. За допомогою веб-платформи “Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги ”, організації, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію. Декларація шляхом інформаційного обміну буде прямувати на митницю. Система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код. За цим кодом митники пропускатимуть вантаж.

Згідно з даними Мінсоцполітики, постанова також дозволяє організаціям, які ввозять гуманітарну допомогу, подавати публічні звіти після її розподілу.

«Після того, як організація завезла допомогу, перед роздачею потрібно буде зробити її опис в системі. Потім – внести дані: коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздано вантаж, чи є залишки і які. Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів та гарантуватиме прозорість процесу», – пояснюють в міністерстві.

Крім того, постанова скасовує гарантійні листи. Уточнюється, що гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження.

«Інформація про такі вантажі буде закрита для загалу з міркувань безпеки», – зазначило Мінсоцполітики.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін затвердив порядок набуття та скасування статусу е-резидента.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло