Турецький суд засудив засновника збанкрутілої криптобіржі Thodex до 11 196 років ув'язнення

Турецький суд засудив засновника збанкрутілої криптобіржі Thodex до 11 196 років ув'язнення

У березні 2021 року Фарук Озер зник, а сайт Thodex перестав відкриватися. На рахунках понад 400 тисяч клієнтів криптобіржі залишилося близько $2 млрд, до яких вони втратили доступ

This material is also available in English
Турецький суд засудив засновника збанкрутілої криптобіржі Thodex до 11 196 років ув'язнення
фото Pixaby

Фарук Фатіх Озер, директор криптобіржі Thodex, яка обвалилася в 2021 році, отримав 11 196 років позбавлення волі, повідомляє Coindesk.

Озера звинувачували у створенні та управлінні шахрайською організацією. 20 квітня 2023 року його екстрадували до Туреччини з Албанії, де його заарештували.

Разом із ним у справі проходить ще 21 співробітник Thodex, семеро з яких були затримані. Термін, який вимагало звинувачення, становив 40 564 роки.

Справа слухалася у 9-му Вищому кримінальному суді Анатолії. Такі ж терміни, як і Озер, отримала сестра Серап і старший брат Гювен. Крім цього, Фарука Озера зобов'язали сплатити штраф у розмірі 135 млн лір ($4,6 млн).

У березні 2021 року Фарук Озер зник, а сайт Thodex перестав відкриватися. На рахунках понад 400 тисяч клієнтів криптобіржі залишилося близько $2 млрд, до яких вони втратили доступ.

Сам директор Thodex відкидає висунуті проти нього звинувачення та заявляє про те, що його підставили. У своєму останньому слові він заявив, що криптобіржа не була злочинною організацією і просто збанкрутувала.

Бекграунд. Як повідомлялося, у базовому блокчейні Coinbase виявлено понад 500 шахрайських токенів. Зазначається, що завдяки цьому шахраї привласнили близько $2 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло