Після 15 вересня Польща не дозволить ввозити в країну українське зерно
Варшава натомість готова допомогти транспортувати зерно в інші країни

15 вересня закінчується термін дії заборони ЄС на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Польщі, Словаччини, Румунії, Болгарії та Угорщини.
Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Роберт Телюс підкреслив, що за півроку транзитом з Польщі було експортовано понад 7 млн тонн зерна з України. Як заявив посадовець, після 15 вересня ц.р. Польща готова допомогти транспортувати зерно в інші країни, однак, до Польщі українське зерно імпортуватися не буде.
Джерело. Про це пише Польське радіо.
У п’ятницю, 8 вересня, на прикордонному пункті пропуску у селі Долобичів міністр сільського господарства на спільній нараді з прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким повідомив, що на початку 2023 року імпорт зерна з України через кордон п’яти прифронтових країн, зокрема Польщі, становив приблизно 3 млн тонн.
«У квітні імпорт знизився до 2 млн тонн, але в травні, липні та червні цей показник повернувся до 3 млн тонн. Це свідчить про те, що експорт зерна з України відбувається. У лютому через наші кордони транзитом виїхало 114 тисяч тонн. У березні – 120 тисяч тонн, а в червні – понад 260 тисяч тонн. Це свідчить про те, що транзит зріс більш ніж удвічі. Протягом шести місяців ми експортували з Польщі понад 7 млн тонн зерна», – зазначив Роберт Телюс.
Більше про це – в матеріалі “Україна може подати позов до СОТ проти п'яти країн ЄС через обмеження в експорті зерна. Як працює цей механізм і чи є шанси виграти”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].