Акції Alibaba впали на 4% після того, як колишній гендиректор Даніель Чжан покинув її хмарний підрозділ

Акції Alibaba впали на 4% після того, як колишній гендиректор Даніель Чжан покинув її хмарний підрозділ

За даними дослідницької компанії Canalys, яка займається консалтингом, ця компанія є найбільшим хмарним провайдером у Китаї з часткою ринку 34%

Акції Alibaba впали на 4% після того, як колишній гендиректор Даніель Чжан покинув її хмарний підрозділ

Акції китайської Alibaba Group, що котируються на Гонконгській біржі, впали більш ніж на 4% після несподіваного відходу колишнього генерального директора Даніеля Чжана з підрозділу хмарних обчислень технологічного гіганта.

Про це пише Reuters.

Alibaba оголосила про рішення Чжана покинути підрозділ у внутрішньому листі до співробітників, а співзасновник компанії Едді Ву став виконуючим обов'язки генерального директора і голови підрозділу. У неділю Чжан також передав Ву роль генерального директора групи, як і було заплановано.

За даними дослідницької компанії Canalys, яка займається консалтингом, ця компанія є найбільшим хмарним провайдером у Китаї з часткою ринку 34%. У ньому також знаходиться Академія DAMO, дослідницький підрозділ Alibaba, який займається розробкою чіпів і штучного інтелекту, і який планується відокремити від Alibaba до травня наступного року в рамках реструктуризації групи.

Раніше Чжан одночасно очолював групу, а також підрозділ хмарного інтелекту, і в червні компанія оголосила, що він залишить свої посади в групі, щоб повністю зосередитися на хмарному бізнесі.

Лі Чендун, голова пекінського аналітичного центру Haitun, що спеціалізується на питаннях електронної комерції, сказав, що відхід Чжана виглядав як особисте рішення і стався в той час, коли Alibaba Cloud стикається зі зростаючою конкуренцією з боку державних телекомунікаційних компаній і Huawei Technologies, а також з більш жорстким регуляторним середовищем.

«Alibaba Cloud дещо втратила позиції серед клієнтів уряду та державних підприємств, які раніше були оплотом компанії», – сказав Лі.

Alibaba повідомила, що Чжан продовжить робити свій внесок в Alibaba, «спрямовуючи свій досвід в інше русло», і що вона інвестує $1 млрд у технологічний фонд, який заснує Чжан.

Аналітики оцінюють вартість хмарного підрозділу в $41-60 млрд, але кажуть, що масиви даних, які він контролює, можуть поставити його під приціл регуляторів у країні та за кордоном.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що НАЗК визнало групу компаній Alibaba Group Holding Limited міжнародним спонсором війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло