Україна з початку року збільшила експорт металобрухту майже вчетверо
З березня фіксувалося зростання вивезення металобрухту

Українські підприємства в січні-серпні поточного року наростили експорт брухту чорних металів у 3,9 раза порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 117 464 тонн.
Про це свідчить статистика, оприлюднена Державною митною службою.
У грошовому виразі експорт металобрухту за цей період становив $34,127 млн (збільшення у 2,7 раза).
При цьому з березня фіксувалося зростання вивезення металобрухту: в січні було експортовано близько 8 280 тонн брухту, в лютому – 16 500 тонн, у березні – 15 450 тонн, у квітні – близько 16 190 тонн, у травні – 21 003 тонн, у червні – 14 600 тонн, у липні – 9 567 тонн, у серпні – 15 849 тонн.
Експорт металобрухту здійснювався до Польщі (86,20%), Греції (7,91%) і Болгарії (3,19%).
У перші два місяці року країна не імпортувала металобрухт, у березні-серпні ввезла 681 тонну брухту на $261 000 (49,43% зі Словаччини, 21,07% з Польщі, 10,73% з Естонії).
Бекграунд. Раніше президент «Укрметалургпрому» Олександр Каленков констатував: металобрухт вивозять через Євросоюз, де діє пільгове експортне мито розміром 3 євро за тонну, і вже звідти сировину перенаправляють до реальних клієнтів. Експортувати сировину одразу до клієнтів коштувало б 180 євро експортного мита – й на цьому український бюджет уже втратив 350 млн грн.
За його словами, такими експортними схемами вже зацікавилися в Державному бюро розслідувань.
Глава «Укрметалургпрому» закликав тимчасово заборонити експорт брухту чорних металів для забезпечення метпідприємств стратегічно важливою сировиною в умовах війни, що триває.
«Якщо металобрухт залишатиметься в країні – понад 500 тис. осіб матимуть роботу, а країна матиме мільйони валютних надходжень від експорту сталі. Водночас виграють і військові, адже металурги багато допомагають бійцям, закуповуючи для них техніку й автомобілі та навіть випускаючи бронежилети. Від експорту металобрухту не виграє ніхто. Тому зараз влада має діяти на випередження і тимчасово заборонити експорт, доки ситуація стабілізується і припинить загрожувати національній економічній безпеці», – вважає Каленков.
Він уточнив, що тонна металобрухту, перероблена на сталь, дає в бюджет у 10 разів більше, ніж експортне мито в ЄС, – близько $300 за тонну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].