Фрідман і Авен намагаються продати свою частку в Альфа-Банку, але Кіпр не дає на це згоди

Фрідман і Авен намагаються продати свою частку в Альфа-Банку, але Кіпр не дає на це згоди

У компанії, що володіє банком, вважають, що одночасне ведення бізнесу в росії та Європі більше неможливе

This text is also available in English
Фрідман і Авен намагаються продати свою частку в Альфа-Банку, але Кіпр не дає на це згоди
фото DR

Люксембурзька ABH Holdings S.A., яка опосередковано володіє через кіпрську компанію ABH Financial Limited (ABHF) російським Альфа-банком, повідомила, що досі не отримала від кіпрського регулятора узгодження на зміну власників банку, а також звернулася до Єврокомісії.

Джерело. Про це пише Reuters.

Альфа-банк у березні 2023 року підтвердив підготовку угоди з продажу часток Міхаіла Фрідмана та Петра Авена іншому бенефіціару – Андрєю Косогову.

Директори ABH Holdings S.A. вважають, що одночасне ведення бізнесу в росії та Європі більше неможливе, йдеться у повідомленні холдингу.

«З метою виведення російських активів ABHF поінформувала нас про те, що 16 лютого 2023 року було підписано угоду, згідно з якою Альфа-банк росія буде продано на ринкових умовах. Угода містить низку умов, у тому числі отримання дозволу Міністерства фінансів Республіки Кіпр. Поки це та всі інші умови не будуть виконані, продаж не може бути завершений», – зазначає холдинг.

З моменту подання офіційної заяви пройшло вже сім місяців, але схвалення все ще перебуває на розгляді, а статус заяви залишається незрозумілим через відсутність офіційної відповіді від кіпрської влади.

«Незважаючи на сумлінні спроби ABHF взаємодіяти, на жаль, процес оформлення угоди досі не просунувся, оскільки не було надано ні рішення, ні навіть чітких вказівок. З цього приводу ми зверталися не лише до кіпрського регулятора, а й до керівництва ЄС у серпні 2023 року, але відповіді досі не отримано», – зазначив холдинг.

«У результаті склалася вкрай суперечлива ситуація: з одного боку, ЄС очікує на вихід європейського бізнесу з російських активів, а з іншого боку, регулюючі органи ЄС не дають дозволу на вихід», – зазначив холдинг.

За даними Financial Times, Фрідман і Авен володіють близько 45% банку – через люксембурзький холдинг, викупити частки Фрідмана і Авена, що підпали під санкції Євросоюзу і Великої Британії, погодився їхній давній партнер Косогов за $2,3 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло