ООН: тортури — частина державної політики росії проти України
Свідки поділилися достовірними доказами, які підтвердили постійне застосування тортур з боку російських військових

Спеціальний доповідач ООН з питань тортур Еліс Джілл Едвардс заявила, що тортури, які застосовують співробітники російських силових структур проти українських мирних жителів і військовополонених, є системною практикою, схваленою російською державою.
Джерело: Про це пише RFI з посиланням на The New York Times.
«Ці тортури – не якась випадкова, аномальна поведінка. Це організовано як частину державної політики щодо залякування, навіювання страху або покарання з метою отримання інформації та свідчень», – заявила спецдоповідач ООН у суботу після семиденної поїздки в Україну.
За її словами, свідки поділилися достовірними доказами, які підтвердили постійне застосування тортур з боку російських військових та співробітників інших силових структур, включаючи зґвалтування та побиття у місцях тримання під вартою.
Українські військові, яких рф утримувала в полоні, постраждали від втрати ваги через голод, коли вони перебували під вартою. Один із звільнених українських військових сказав, що втратив 40 кілограмів у російському полоні і там же посивів.
Деякі з тих, з ким говорила спецдоповідач ООН, описували, як їхні товариші по службі помирали під вартою від побиття або нестерпних умов утримання.
Едвардс також зустрілася з жінкою, яка розповіла, що перенесла два інфаркти під час перебування під вартою після перенесених тортур та після того, як її змусили дивитися на те, як катують її сина.
Еліс Джілл Едвардс зазначила, що вона не менше ніж сім разів зверталася до влади рф, намагаючись привернути їхню увагу до дій російських силовиків, але відповіді так і не отримала. За словами Едвардс, відсутність реакції російської влади на численні випадки тортур рівносильна їхньому мовчазному схваленню.
У листопаді 2022 року управління верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило доповідь, присвячену поводженню з військовополоненими під час повномасштабної війни рф проти України. У ній зокрема йдеться, що більшість із опитаних управлінням колишніх українських військовополонених розповіли про тортури та жорстоке поводження в російському полоні.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що комісія ООН не знайшла в Україні ознак геноциду. Однак, за словами глави комісії, розслідування триватиме надалі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].