Фонд гарантування виставив на аукціон 29 вересня кредит «Златобанку», що перебуває у заставі НБУ

Фонд гарантування виставив на аукціон 29 вересня кредит «Златобанку», що перебуває у заставі НБУ

Стартова ціна продажу – 198,4 млн грн, що відповідає загальній заборгованості за договором

Фонд гарантування виставив на аукціон 29 вересня кредит «Златобанку», що перебуває у заставі НБУ

29 вересня у системі Прозорро.Продажі заплановано аукціон з продажу активів АТ «Златобанк», а саме права вимоги за кредитом юридичної особи, який перебуває у заставі Національного банку України.

Про це йдеться на сайті ФГВФО.

Компанія-позичальник не перебуває у процесі припинення, зареєстрована у м. Стрий, що на Львівщині, веде діяльність у сфері виробництва машин і устаткування спеціального призначення, спеціалізується на будуванні нових бурових установок та модернізації існуючих, проектуванні та виготовленні комплектуючих до них. Позичальник є виробничим підрозділом компанії, що розташована в Лондоні (Велика Британія).

Загальна заборгованість за кредитом на початок серпня 2023 року склала 198,4 млн грн, а термін прострочки виконання зобов’язань за договором – понад 8 років (3045 днів).

При цьому заставою за кредитом оформлено нерухомість – нежитлові будівлі та споруди – загальною площею понад 58,8 тис. кв.м. Зокрема: будівлі заводу, ремонтного цеху з побутовими приміщеннями та крановою спорудою, цех ремонту дизелів, будівля для гальваніки, будівля столярного цеху, складальний цех, малярний цех, побутові приміщення тощо. А також – майнові права на частку 99,999% в статутному капіталі.

У фонді наголошують, що на продаж виставлено право вимоги за кредитом, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, в тому числі у судовому порядку.

Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону 29 вересня, яка передбачає поетапне зниження ціни, а після того як один із учасників зупинить зниження, усі зареєстровані учасники мають змогу запропонувати вищу ціну.” – повідомляє ФГВФО.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ФГВФО не вдалося продати права вимоги за 105 кредитними договорами за близько 2,2 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло