WSJ: США почали ліквідувати найбільші хаби для постачання електроніки в росію
Серед 150 юридичних та фізичних осіб, щодо яких США ввели санкції, — турецькі, фінські, арабські фірми

Влада США після довгої підготовки, дипломатичної роботи і розвідданих почала ліквідувати найбільші хаби для обходу санкцій проти росії.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на чиновників Білого дому.
Новий пакет американських санкцій, введений в дію напередодні, націлений на те, щоб перекрити канали, якими до росії надходить високотехнологічна продукція, що потрапила під санкції.
Йдеться про чипи, а також деталі для супутників та навігаційного обладнання, які Кремль продовжує закуповувати на Заході через мережу посередників у Китаї, Туреччині, Угорщині та Об'єднаних Арабських Еміратах.
Серед 150 юридичних та фізичних осіб, щодо яких США ввели санкції, – турецькі фірми, які, за американськими даними, здійснили понад 100 постачань російським компаніям, пов'язаним із виробництвом військових дронів та крилатих ракет.
Також до «чорних списків» було внесено дві фінські компанії та їхніх топ-менеджерів із Франції та Естонії, розповів WSJ чиновник, знайомий із питанням.
Siberica and Luminor відправляли в рф камери для безпілотників, оптичні фільтри високої роздільної здатності, а також літієві батареї.
Крім компаній-посередників, під санкціями опинився «Ак Барс Банк», який став одним із ключових розрахункових центрів росії в ОАЕ. Минулого року банк, який до російського вторгнення в Україну належав уряду Татарстану, почав проводити операції в дирхамах і відкрив коррахунки у двох банках Дубая.
Тепер же банк, що входить до топ-25 у рф за розміром активів, відрізаний від валютних транзакцій: у п'ятницю він попередив, що припиняє перекази у валюті та обмін доларів, євро та дирхамів.
Санкційному удару США передували численні візити американських дипломатів на Близький Схід, під час яких місцеві чиновники переконували поділитися розвідданими.
За підсумками цих консультацій адміністрація Байдена наймає команду з прокурорів та кримінальних розслідувачів, пише WSJ: вони будуть працювати з Мін'юстом та Міністерством торгівлі США, які відповідають за експортний контроль.
Бекграунд. Нагадаємо, російська компанія зібралася побудувати хімзавод в ОАЕ, але місцеві банки не хочуть з нею працювати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].