Виробництво цементу в Україні збільшилося на 30% за вісім місяців

Виробництво цементу в Україні збільшилося на 30% за вісім місяців

При цьому сьогодні виробники цементу працюють на 60% своєї реальної потужності

Виробництво цементу в Україні збільшилося на 30% за вісім місяців
Фото: flickr.com

Виробництво цементу в Україні в січні-серпні 2023 року збільшилося на 30% порівняно з аналогічним періодом 2022 року – до 4,75 млн тонн.

Про це свідчать дані асоціації «Укрцемент».

«Якщо порівнювати з минулим роком, коли економіка країни була в шоковому стані від віроломного нападу Росії на Україну та початку повномасштабної війни, то ситуація дещо покращилася. Виробництво цементу за перше півріччя 2023 року зросло на 26%, а за вісім місяців – на 30% порівняно з минулим роком. Але якщо порівнювати з довоєнним періодом, картина буде інша. Ми ще далекі від показників 2021 року, але динаміка тішить», – розповіла керівник департаменту науково-технічної інформації асоціації «Укрцемент» Людмила Кріпка.

За її словами, сьогодні виробники цементу працюють лише на 60% своєї реальної потужності. Однак є позитивні очікування від програм відновлення, які можуть сприяти стабільності динаміки зростання виробництва.

«Якщо з'явилася перспектива, то розпочалася робота на майбутнє. Цементники навіть в умовах війни інвестують в Україну та економічне відновлення регіонів. Це розширює виробничі потужності галузі загалом і сприяє створенню нових робочих місць», – наголошує Кріпка.

Бекграунд. Як повідомлялося, виробництво цементу в Україні за підсумками 2022 року скоротилося на 51% порівняно з 2021 роком – до 5,4 млн тонн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло