Британська Mondi до кінця року продасть Сиктивкарський ЛПК в росії

Британська Mondi до кінця року продасть Сиктивкарський ЛПК в росії

Свій найбільший та останній актив у росії компанія продала за 775 млн євро

Британська Mondi до кінця року продасть Сиктивкарський ЛПК в росії
Фото: flickr.com

Група Mondi plc уклала угоду про продаж свого найбільшого та останнього активу в росії – АТ «Монді Сиктивкар» за 775 млн євро.

Про це йдеться на сайті компанії.

У повідомленні групи покупцем Сиктивкарського ЛПК названо ТОВ «Сезар Інвест», дочірня компанія московської девелоперської компанії Sezar Group.

Угода вже отримала погодження з боку російської антимонопольної служби та урядової підкомісії, яка контролює іноземні інвестиції.

Сторони домовилися, що Mondi отримає гроші від продажу комбінату шістьома щомісячними траншами. Перші чотири платежі становитимуть 13,5 млрд рублів кожен, водночас перший платіж буде здійснено до кінця вересня 2023 року, решта три – до кінця грудня цього року, після чого право власності на «Монді Сиктивкар» перейде до «Сезар Інвест», а Mondi формально завершить вихід із рф.

Останні 26 млрд рублів будуть виплачені двома рівними траншами після закриття угоди та будуть забезпечені акредитивом. Продаж не вимагає схвалення акціонерів Mondi.

Бекграунд. Mondi вже робила спробу продати Сиктивкарський ЛПК компанії Augment Investments Limited, близької АТ «Фармстандарт» Віктора Харитоніна. У серпні 2022 року австрійська група заявляла, що уклала з Augment угоду про продаж підприємства за 95 млрд рублів, або на той момент близько 1,5 млрд євро. У травні 2023 року термін дії угоди минув, а сторони так і не змогли на цей момент отримати дозвіл на угоду від урядової комісії з контролю за іноземними інвестиціями. У результаті на початку червня Mondi повідомила про остаточний вихід з угоди та намір знайти нових покупців.

Раніше НАЗК НАЗК включило Mondi Group/Mondi PLC до списку міжнародних спонсорів війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло