Єврокомісар: спрощеного вступу для України в ЄС не буде

Єврокомісар: спрощеного вступу для України в ЄС не буде

При цьому європейські політики обіцяють допомагати Україні пройти всі необхідні етапи

This material is also available in English
Єврокомісар: спрощеного вступу для України в ЄС не буде
фото УНІАН

Брюссель не спрощуватиме процедури вступу України до Євросоюзу, навіть якщо Київ погодиться на переговори про завершення війни з росією, заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон в інтерв'ю Sud France, передає RFI.

«Ми зробимо все, щоб допомогти Україні виконати все якомога швидше, але, звісно, не пропускаючи етапи», – сказав він.

Бретон зазначив, що вступ до ЄС – це тривалий процес, у рамках якого країна-кандидат має модифікувати свою інфраструктуру та вжити низку інших заходів відповідно до встановлених вимог.

На думку єврокомісара, блок має сприяти початку переговорів щодо завершення війни за допомогою інших заходів, таких як нарощування виробництва озброєнь та забезпечення військового паритету між росією та Україною.

«Щоб розпочалися переговори, ми повинні дати Україні можливості, завдяки яким вона зможе ухвалити рішення про діалог у відповідний для себе момент», – пояснив Бретон.

Наприкінці серпня він зазначав, що для вступу до ЄС Україні потрібно виконати всі необхідні вимоги щодо дотримання принципу верховенства прав та прав людини, а також активно займатися розвитком внутрішнього ринку.

Україна набула статусу кандидата в члени ЄС у червні 2022 року.

Наразі Київ виконав дві із семи умов, необхідні для початку переговорів про вступ, а саме: реформував Вищу раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію суддів та ухвалив закон про ЗМІ.

Серед проблемних пунктів, що залишилися, – викорінення корупції та відмивання грошей, дотримання прав меншин і обмеження влади олігархів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло