Фільм “20 днів у Маріуполі” їде на Оскар від України

Фільм “20 днів у Маріуполі” їде на Оскар від України

Фільм створив Мстислав Чернов із колегами-журналістами Associated Press, які виявилися заблокованими в оточеному місті

Фільм “20 днів у Маріуполі” їде на Оскар від України
фотограф Євген Малолєтка
АР

Документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» представить Україну на кінопремії «Оскар».

Сьогодні Український Оскарівський Комітет відібрав стрічку. Вона змагатиметься з іншими претендентами на номінацію в категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

«Фільм було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського комітету, головою якого є Валентин Васянович», – повідомили в комітеті.

Крім “20 днів”, у національному відборі брали участь ще чотири фільми:  «Залізні метелики» Романа Любого,  «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука,  «Терикони» Тараса Томенка та  «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.

«20 днів у Маріуполі» – документальна стрічка, створена на основі матеріалів, знятих воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом Мстиславом Черновим в обложеному росіянями Маріуполі. Стрічка складається з кадрів, які Чернов з колегами відправляли з Маріуполя в світові ЗМІ, розповідаючи про події у місті: загибель дітей та дорослих, створення масових могил, знищений російською авіабомбою пологовий будинок та інші російські воєнні злочини.

До створення фільму долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Разом з Черновим, у складі знімальної команди Associated Press, вони стали єдиними міжнародними журналістами, які залишалися в Маріуполі і продовжували фіксувати злочини РФ. За цю роботу Чернов, Малолєтка та Степаненко отримали Пулітцерівську премію.

Також глядачі побачать, яким чином автор стрічки та його колеги з Associated Press змогли урятуватися з оточеного окупантами міста.

Mind писав про цей фільм у матеріалі “Кінопрем’єри тижня: документальний фільм «20 днів у Маріуполі» та кримінальний трилер «Праведник 3: Остання глава»

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло