«Укрнафта» вимагає 9,4 млрд грн від Дрогобицького НПЗ Коломойського і хоче арештувати його майно

«Укрнафта» вимагає 9,4 млрд грн від Дрогобицького НПЗ Коломойського і хоче арештувати його майно

Суд відмовив у задоволенні заяви «Укрнафти» про арешт усього майна заводу

«Укрнафта» вимагає 9,4 млрд грн від Дрогобицького НПЗ Коломойського і хоче арештувати його майно
«НПК-Галичина» (Дрогобицький НПЗ)
Фото: wikipedia.org

«Укрнафта» вимагає в суді від свого боржника «НПК-Галичина» (Дрогобицький НПЗ)  більше 9,4 млрд грн і намагається накласти арешт на його майно.

Про це повідомляє «Телеграф».

Як пише видання, у червні 2023 року Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні заяви «Укрнафти» про арешт усього рухомого й нерухомого майна «НПК-Галичина» через «відсутність зв'язку між запропонованим заявником заходом забезпечення позову і предметом позову», а також небажання «безпідставно порушити права відповідача, гарантовані Конституцією України та Цивільним кодексом України, в частині вільного користування належним йому майном».

4 вересня цю ухвалу залишив в силі Західний апеляційний господарський суд. Він відхилив апеляцію «Укрнафти», висловивши небажання блокувати господарську діяльність відповідача. Хоча арешт активів лише не дозволяє їх перепродавати чи повторно передавати в заставу, проте ніяк не впливає на спроможність продовжувати господарську діяльність.

Бекграунд. «НПК-Галичина» контролюється групою «Приват» Ігоря Коломойського та його партнерів. «Укрнафта» багато років знаходилась під оперативним контролем «Привату», проте в кінці минулого року була націоналізована державою. За даними «Укрнафти», заборгованість «НПК-Галичина» перед компанією сформувалась за 9 договорами поставки нафтопродуктів. Компанії підписали їх в листопаді 2019-травні 2020 р, пізніше по всіх договорах були підписані додаткові угоди (по факту – угоди про розстрочку платежів терміном до 3 років). Основна сума заборгованості по ним складає 4,8 млрд грн, все інше – відсотки, пеня та інфляційні втрати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло