Вугілля з окупованих територій Донбасу імпортується в Туреччину − Reuters

Вугілля з окупованих територій Донбасу імпортується в Туреччину − Reuters

5% постачання луганського та донецького вугілля за вказаний період припадало на Туреччину

Цього року до Туреччини експортувалося викрадене в Україні вугілля на щонайменше 14,3 млн доларів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані російської митниці.

За лютий-липень 2023 року близько 160 400 т вугілля з окупованих територій Донецької та Луганської областей прибуло до Туреччини. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили виданню, що вони відправляли вугілля з двох регіонів до Туреччини протягом цього періоду.

Крім того, Туреччина була провідним напрямом закупівлі вугілля з тимчасово окупованих регіонів – 95% постачання луганського та донецького вугілля за вказаний період припадало на неї.

Бекграунд. На відміну від США та Євросоюзу, Туреччина не обмежувала торгівлю з рф чи територіями України, контрольованими Москвою. Вашингтон застеріг компанії, щоб вони не допомагали Москві вести війну проти України чи обходити санкції.

Туреччина – член НАТО, який підтримує зусилля Києва щодо відсічі Росії – неодноразово заявляла, що визнає територіальну цілісність України. Анкара відіграла ключову роль у посередництві угоди між воюючими країнами, яка дозволяла експорт українського зерна через Чорне море.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло