Депутати Ради пропонують наділити ФГВФО функціями застосовування до банків заходів реагування

Депутати Ради пропонують наділити ФГВФО функціями застосовування до банків заходів реагування

Зокрема, надати Фонду право здійснювати регулювання системи гарантування вкладів фізосіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків

Депутати Ради пропонують наділити ФГВФО функціями застосовування до банків заходів реагування
Фото: ілюстративне

Депутати ВР зареєстрували законопроєкт щодо вдосконалення діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який, зокрема, передбачає надання Фонду права на застосовування до банків заходів реагування.

Про це йдеться на сайті Ради.

Зазначається, що Фонд здійснює регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків; а також приймає правила з питань, віднесених до його повноважень, які є обов’язковими до виконання банками-учасниками, банками щодо яких здійснюється ліквідація, та пов’язаними з такими банками особами.

Передбачено, що Фонд набуває прав кредитора банку на суму фактично задоволених Фондом вимог вкладників банку. Уточнюється, що це відбуватиметься «в межах граничного розміру відшкодування у період з дня початку тимчасової адміністрації банку або ліквідації банку, щодо якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку».

Згідно з проєктом закону, вимоги вкладників у межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами включаються до реєстру акцептованих вимог кредиторів, зокрема:

  • у сумі, визначеній у реєстрі відшкодувань вкладникам для здійснення виплат, затвердженому виконавчою дирекцією Фонду на загальну суму, що підлягає відшкодуванню вкладникам такого банку на кінець дня, що передує дню початку тимчасової адміністрації банку;
  • у сумі фактично задоволених Фондом вимог вкладників в межах граничного розміру відшкодування коштів, та на суму наданої Фондом приймаючому або перехідному банку фінансової підтримки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що депутати Ради пропонують скасувати відстрочку від мобілізації для здобувачів другої вищої освіти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло