Чехія разом з Нідерландами і Данією підписали на «Рамштайні» угоду про постачання зброї в Україну

Чехія разом з Нідерландами і Данією підписали на «Рамштайні» угоду про постачання зброї в Україну

Це будуть постачання танків, гаубиць, стрілецької зброї, БМП, засобів ППО та засобів РЕБ

This material is also available in English
Чехія разом з Нідерландами і Данією підписали на 	«Рамштайні» угоду про постачання зброї в Україну
фото DR

Чехія домовилася з Данією та Нідерландами, що за їхньої фінансової підтримки постачатиме чеську зброю в Україну.

Джерело. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міноборони Чехії.

Заступник міністра оборони Даніель Блажковець підписав так званого листа про наміри з міністрами оборони Данії та Нідерландів у рамках «Рамштайну».

«Зокрема, це будуть постачання додаткових танків, гаубиць, стрілецької зброї, бойових машин піхоти, засобів ППО та засобів радіоелектронної боротьби або боєприпасів від підприємств нашої оборонної промисловості», – пояснив Блажковець.

Україна повідомлятиме Чехії, чого вона потребує, чеські військово-промислові компанії – подавати в міноборони заявки на задоволення цих потреб, а міноборони – передавати кошторис Данії та Нідерландам.

Першим кроком у реалізації цієї угоди, підписаної на черговій зустрічі клубу союзників Україна «Рамштайн», стане постачання найближчими місяцями 15 модернізованих танків Т-72. Про них у вівторок уже оголосила Данія.

«Ця угода означатиме величезну вигоду для подальшого розвитку чеської оборонної промисловості та для безпеки Чехії як такої. Завдяки цьому чеські зброярі стануть більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Водночас це будуть проєкти з великою економічною вигодою для Чехії, включно з можливостями працевлаштування для наших громадян», – наголосив заступник міністра оборони.

Для Чехії це не перший проєкт, у рамках якого вона постачає зброю, оплачену іншою державою. В межах тристороннього проєкту зі США та Нідерландами 45 (із 90) модернізованих танків Т-72 уже направлено в Україну.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що Україна відмовилася від 10 Leopard 1, які передала Німеччина.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло