Шмигаль: Україна може заборонити імпорт із Польщі та Угорщини через зернове ембарго

Шмигаль: Україна може заборонити імпорт із Польщі та Угорщини через зернове ембарго

Прем'єр запропонував компроміс: запровадити контроль Єврокомісії за експортом чотирьох груп сільгосппродукції

This material is also available in English
Шмигаль: Україна може заборонити імпорт із Польщі та Угорщини через зернове ембарго
фото DR

Україна заборонить імпорт певних категорій товарів із Польщі та Угорщини, якщо Варшава та Будапешт не скасують односторонніх обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції, заявив прем'єр-міністр країни Денис Шмигаль.

«росія щодня атакує наші порти, знищує інфраструктуру, елеватори, атакує аграрні підприємства, мінує поля. Подальше блокування нашого аграрного експорту країнами-сусідами вдарить по українській економіці, фінансам, податковим надходженням та робочим місцям», – написав у своєму телеграм-каналі Шмигаль.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, український прем'єр запропонував компроміс: запровадити контроль Єврокомісії за експортом чотирьох груп сільгосппродукції.

«Такий контроль допоможе запобігти будь-яким спотворенням ринку в сусідніх державах – членах ЄС. Зокрема, плануємо ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть у режимі експорту до 5 держав-сусідів, отримуватимуть верифікацію та узгодження від українського Міністерства економіки», – пояснив Шмигаль.

До цього Польща, Угорщина та Словаччина продовжили заборону імпорту українського зерна всупереч рекомендації Єврокомісії. Вони пішли на це через скарги фермерів, оскільки дешевша українська продукція веде до зниження місцевих цін та збитків виробників.

Раніше Київ поскаржився до Світової організації торгівлі (СОТ) через введену заборону з боку трьох членів ЄС. У свою чергу у Єврокомісії відмовилися коментувати місцеві рішення країн.

При цьому Польща пригрозила заблокувати вступ України до ЄС, якщо питання із зерном так і не вирішиться.

«Польське сільське господарство ніколи не перевершить українського сільського господарства. Там кілька сотень тисяч ферм. Це зовсім інше сільське господарство, тому наша позиція є настільки суворою», – сказав польський міністр сільського господарства Роберт Телюс.

Бекграунд. Нагадаємо напередодні міністр економіки пояснила, чому Україна подала позов до СОТ проти трьох країн щодо українського зерна.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло