Громадяни та бізнес купили військові ОВДП на 62,1 млрд грн з 24 лютого 2022 року — Мінфін

Громадяни та бізнес купили військові ОВДП на 62,1 млрд грн з 24 лютого 2022 року — Мінфін

Фізособи збільшили обсяг портфелю ОВДП на 22,2 млрд грн – до 47,7 млрд грн, а юрособи – на 39,9 млрд грн – до 120,5 млрд грн

Громадяни та бізнес купили військові ОВДП на 62,1 млрд грн з 24 лютого 2022 року — Мінфін
Фото: ілюстративне

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну громадяни та представники бізнесу збільшили обсяг куплених військових ОВДП на 62,1 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Уточнюється, що представники територіальних громад збільшили обсяг куплених військових ОВДП на 2,2 млрд грн – до 2,3 млрд грн, що дорівнює «лише 1,14% від обсягу невикористаних залишків місцевих бюджетів на рахунках». З початку цього року залишки збільшилися на 86,4 млрд грн і станом на 1 вересня 2023 року складають 201,8 млрд грн. 

У міністерстві додали, що частина цих невикористаних залишків формується саме за рахунок надходжень ПДФО із зарплат військових – цього року до місцевих бюджетів уже надійшло 67,9 млрд грн.

Уряд у травні 2023 року ухвалив постанову №523, якою мав намір залучити місцеві органи влади акумулювати частину невикористаних залишків у військових облігаціях.

У Мінфіні нагадали, що громади можуть розміщувати кошти на строкових депозитах тільки в разі придбання державних цінних паперів на суму в розмірі 50% загального обсягу коштів, які розміщуються на депозитах. Однак місцеві органи влади знизили обсяг придбаних облігацій з 3,7 до 2,3 млрд грн за останні місяці, попри очікування щодо збільшення їхньої участі у фінансуванні видатків державного бюджету.

Довідково. Сьогодні Верховна Рада планує розглянути проєкт щодо переспрямування «військового ПДФО» до держбюджету, а також зарахування коштів Дорожнього фонду до загального фонду держбюджету.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що з початку року уряд залучив 293 млрд грн через продаж ОВДП.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло