Власниця “Київстару” компанія VEON обіцяє вийти з росії в середині жовтня — Комаров

Власниця “Київстару” компанія VEON обіцяє вийти з росії в середині жовтня — Комаров

Він заявив, що співробітники “Київстар” “морально-психологічно складно” себе почувають через коментарі про можливу націоналізацію оператора

This material is also available in English
Власниця “Київстару” компанія VEON обіцяє вийти з росії в середині жовтня — Комаров
фото DR

Президент найбільшого українського оператора зв'язку «Київстар» Олександр Комаров підтвердив плани материнської компанії VEON повністю вийти з російського ринку не пізніше середини жовтня 2023 року.

Джерело. Про це йдеться в прес-релізі компанії “Київстар” у середу.

«Попри те, що бізнес на російському ринку приносив групі компаній VEON майже половину її річного доходу, акціонери та менеджмент ухвалили правильне рішення, і ми в «Київстарі» його категорично підтримуємо», – сказав він.

Глава «Київстару» нагадав, що VEON почав підготовку до виходу з росії ще в листопаді 2022 року. Однак групі компаній із головним офісом у Нідерландах знадобився тривалий час для виконання численних юридичних процедур і вимог регуляторів ЄС, США та Великої Британії, оскільки VEON перебуває в лістингу фондових бірж Nasdaq (США) і Euronext (ЄС) і має акціонерів у США, країнах Євросоюзу та Великій Британії, зазначив Комаров.

Він також наголосив, що хоча 100% акцій «Київстару» належить VEON, український телеком-оператор є повністю автономним у своїй діяльності: практично всі ключові рішення в компанії ухвалює рада директорів, керуючись законодавством України.

Глава компанії додав, що від початку вторгнення росії «Київстар» уже інвестував у розвиток телеком-ринку країни 8,2 млрд грн, сплатив державі 15,2 млрд грн податків, а також надав підтримки державним органам, військовим, органам безпеки та правопорядку в розмірі понад 1,4 млрд грн, а абонентам бонуси та послуги без додаткової оплати на суму 577 млн грн.

Як повідомлялося, глава «Київстару» на конференції європейської бізнес-асоціації 11 вересня констатував, що компанія та її співробітники «морально-психологічно складно» себе почувають через коментарі про можливу націоналізацію оператора, зокрема з боку заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми.

«Я не захисник російських власників, я захисник української компанії. До війни «Київстар» був найбільш ефективною компанією у світі серед 500 операторів», – зазначив Комаров.

Він нагадав, що у VEON з 2018 року немає контролюючого акціонера, а частка підсанкційних акціонерів, зокрема Міхаіла Фрідмана, становить 48%, тоді як 52% розподілено серед великої кількості акціонерів, наприклад, 7-8% перебуває у власності компанії Exor італійської сім'ї Аньєллі.

«Київстар» – найбільший український оператор електронних комунікацій, який станом на червень 2023 року обслуговував 24,1 млн абонентів мобільного зв'язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, включно з 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ тощо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло