Польський міністр сільського господарства заявив про готовність Польщі до переговорів щодо української продукції

Польський міністр сільського господарства заявив про готовність Польщі до переговорів щодо української продукції

Він заявив, що агрументи українського торгового представника Качки його “переконали і заспокоїли”

This material is also available in English
Польський міністр сільського господарства заявив про готовність Польщі до переговорів щодо української продукції
фото DR

Аргументи заступника міністра економіки – торгового представника України Тараса Качки заспокоїли міністра сільського господарства Польщі Роберта Телуша, і він готовий до спілкування з Україною. Польська сторона хоче знайти рішення, яке захистить польських фермерів і допоможе Україні, заявив він польському виданню рар.pl., передає Інтерфакс-Україна.

Раніше в інтерв'ю польській газеті «Речь Посполита» торгпред України Тарас Качка дав зрозуміти, що Україна запровадить ембарго на польську цибулю, помідори, капусту і яблука. В ефірі RMF24 Качка пояснив, що введення Україною ембарго є останнім пунктом плану дій, і Україна сподівається, що цей захід не буде реалізовано. Пріоритет України – досягнення угоди з Польщею.

Телуш наголосив, що польська сторона готова знайти вирішення проблеми, пов'язаної із зерном з України.

«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися», – сказав він і додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його і допоможе Україні», – запевнив він.

«Ми хочемо допомогти Україні з транзитом, але він має бути транзитним, а не за рахунок польських фермерів. Виступ міністра Качки був для мене якимось заспокоєнням і розрядкою атмосфери, яка нагніталася два-три дні. Думаю, Україна переглянула свою думку, яку озвучувала раніше», – зазначив Телуш.

Він висловив думку, що це «рух у правильному напрямі для пошуку спільного рішення».

Телуш також звернув увагу на те, що список продуктів, заборонених до ввезення в конкретні країни, має бути гнучким. Як приклад він навів Болгарію, якій необхідний український соняшник і може імпортуватися країною.

«Це має бути рішенням на рівні ЄС», – сказав польський міністр.

Нагадаємо, після зняття 15 вересня обмежень на імпорт української агропродукції Польща, Угорщина і Словаччина ввели односторонні заборони. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок борошна і круп. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Конфлікт загострився після того, як Україна подала позов до СОТ на ці три країни через заборону ввезення української агропродукції.

А сьогодні, 20 вересня, Польща викликала українського посла через заяви Зеленського на Генасамблеї ООН, в яких він розкритикував Польщу за введення зернового ембарго.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло