Понад пів мільйона українців повідомили про зруйноване внаслідок війни житло в «Дії»

Понад пів мільйона українців повідомили про зруйноване внаслідок війни житло в «Дії»

Держава видала таким мешканцям вже 900 млн грн на ремонт

Понад пів мільйона українців повідомили про зруйноване внаслідок війни житло в «Дії»
Зображення ілюстративне
Фото: Telegram/Володимир Зеленський

Понад пів мільйона українців повідомили про зруйноване внаслідок війни житло в «Дії».

Про це в інтерв'ю Mind повідомила голова Комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Зазначається, що через «Дію» надійшло саме 506 311 звернень про пошкоджене й зруйноване житло. Це більше, ніж 34 млн кв. м.

«Але цифра не остаточна – можливо, не всі внесли інформацію про своє житло, адже за кордоном майже 20% українців. А є й ті, у кого немає зараз доступу до свого житла, яке опинилося на непідконтрольній території. Тому, цифра буде рости», – відзначила Шуляк.

Посадовиця додала, що станом на кінець серпня цього року держава виплатила вже понад 911 млн грн на ремонт житлових помешкань. Наразі держава встигла обробити 11 043 заяви на виплати з 39 530 заяв. Найбільше коштів на ремонт житла потребують на Харківщині – понад 17% надходять звідти.

«Взагалі всі подані заяви щодо пошкодженого житла держава може оплатити буквально завтра. Гроші у Фонді ліквідації наслідків збройної агресії росії є. На початок 2023 року там сформовано понад 60 млрд грн», – пояснила Шуляк.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україну відбудовуватимуть за європейськими стандартами. Це зокрема передбачає, що будматеріали українських виробників мають відповідати нормам ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло