Рада схвалила євроінтеграційний закон про національні меншини

Рада схвалила євроінтеграційний закон про національні меншини

Він, зокрема, передбачає держгарантії безоплатного забезпечення підручниками здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин

Рада схвалила євроінтеграційний закон про національні меншини
Фото: із вільного доступу

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України. «За» проголосували 318 парламентаріїв.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Закон, зокрема, закріплює оновлене визначення «національні меншини (спільноти)», що базується на засадах інклюзивного підходу та відповідної Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року.

Він також передбачає державні гарантії безоплатного забезпечення підручниками (зокрема електронними) здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин (спільнот).

Закон також забезпечує можливість використання мов національних меншин (спільнот) у сфері реклами, під час здійснення публічних, культурно-мистецьких, розважальних і видовищних заходів, надання екстреної допомоги, надання допомоги та захисту жертвам домашнього насильства, догляду в будинку-інтернаті для громадян похилого віку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада попередньо схвалила закон про переспрямування 100% «військового ПДФО» до держбюджету з 1 жовтня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло