Центробанк Туреччини підвищив базову ставку на 500 б.п. до 30%

Центробанк Туреччини підвищив базову ставку на 500 б.п. до 30%

Це було четверте поспіль підвищення центральним банком під керівництвом голови Хафізе Гайе Еркан з метою стримування інфляції, що сягає майже 60%

Центробанк Туреччини підвищив базову ставку на 500 б.п. до 30%

Центральний банк Туреччини підвищив базову ставку однотижневого репо на 500 б.п. до 30% 21 вересня, як і очікувалося, що призвело до підвищення вартості запозичень до найвищого рівня з вересня 2003 року.

Про це пише Trading Economics.

Політики заявили, що рішення про підвищення ставок спрямоване на продовження процесу посилення монетарної політики з метою якнайшвидшого досягнення дезінфляції, закріплення інфляційних очікувань і контролю над погіршенням цінової поведінки.

Центральний банк додав, що жорсткість монетарної політики буде поступово посилюватися, коли і в міру необхідності, доки не буде досягнуто значного поліпшення інфляційного прогнозу.

Облікова ставка буде визначатися таким чином, щоб забезпечити монетарні та фінансові умови, які сприятимуть зниженню основного тренду інфляції та досягненню цілі 5% в середньостроковій перспективі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що дохідність 10-річних казначейських облігацій США зросла до найвищого рівня за майже 16 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло