В Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької букви

В Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької букви

Тепер це відповідає нормам української мови, постановила комісія

В Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької букви
фото Pixaby

Національна комісія зі стандартів української мови дозволила написання з маленької літери слова «росія» та інших понять, пов'язаних із російською федерацією, повідомляє відомство.

Після початку повномасштабного російського вторгнення багато українських засобів масової інформації та користувачів соцмереж відмовляються від вживання великої літери у слові «росія». Тепер така практика визнана такою, що відповідає нормам української мови, проте лише «в неофіційних текстах».

Як передає агентство «Укрінформ», писати з маленької букви тепер формально дозволено такі слова: «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія», «державна дума рф» та інші.

Рішення ухвалено «з урахуванням героїчної боротьби українського народу за незалежність української держави та беручи до уваги звернення у соціальних мережах» віце-прем'єра уряду України Ірини Верещук.

8 вересня Верещук закликала Національну комісію «не витрачати час та формалізувати те, що й так роблять усі українці».

Бекграунд. Нагадаємо, Авраменко, автор підручників і завдань ЗНО, рекомендує писати «росія» з маленької.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло