Українські хакери зламали російську базу з даними про сотні мільйонів авіаперельотів

Українські хакери зламали російську базу з даними про сотні мільйонів авіаперельотів

Вони планують передати ці дані ЗСУ

This material is also available in English
Українські хакери зламали російську базу з даними про сотні мільйонів авіаперельотів
фото Shutterstock

Українські хакери зламали базу даних російської системи бронювання «Сірена-Тревел». Вони отримали доступ до даних про 3,4 млрд номерів телефонів і 664 млн перельотів.

Український проект KibOrg повідомив про злам бази даних російської компанії «Сірена-Тревел», організований угрупуванням Muppets.

Джерело. Про це пише ВВС з посиланням на видання «Важные истории».

«Сірена-Тревел» розробляє системи бронювання та продажу авіаквитків. Muppets отримала доступ до двох баз, у яких, як стверджують хакери, зберігається понад 3,4 млрд записів про номери телефонів, а також 664,5 млн записів, що містять особисті дані пасажирів, деталі маршрутів, вартість квитків та інше. Це дані за період з 2007 до 2023 року.

«Тепер шукати інформацію про росіян, у тому числі тих, хто любив літати за сім'єю Навальних, щоб їх отруїти, стало ще легше», – йдеться в повідомленні KibOrg.

Серед інших опублікованих даних журналісти виявили інформацію про перельоти колишньої глави МЗС Австрії та колишньої членкині ради директорів «Роснефти» Карін Кнайсль, яка у вересні повідомила про переїзд до Санкт-Петербурга. Видання зазначає, що дані про її поїздки збігаються з її публічними заявами, зокрема, про політ 10 вересня на Східний економічний форум до Владивостока з Петербурга.

Джерело «Важных историй» у хакерському угрупуванні розповіло, що вони не планують викладати у відкритий доступ усю базу. За його словами, хакери розглядають кілька варіантів: створення бота, який агрегуватиме дані із баз за гроші, або передача баз Збройним силам України.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що українські хакери зламали сайт МосБТІ з даними про власників нерухомості в москві.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло