Латвія готує закон, який дозволить конфіскувати російські автомобілі “на користь України”

Латвія готує закон, який дозволить конфіскувати російські автомобілі “на користь України”

На перереєстрацію або виїзд із країни дається три місяці, інакше можуть бути застосовані санкції

This material is also available in English
Латвія готує закон, який дозволить конфіскувати російські автомобілі “на користь України”
фото DR

Міністерство юстиції Латвії внесе до парламенту законопроект про заборону перебування транспортних засобів, зареєстрованих у росії та Білорусі, на території країни. Порушення вимог може призвести до конфіскації автомобіля, якщо транспортний засіб знаходиться в країні довше трьох місяців.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні відомства, передає moscowtimes.eu

Будь-який власник автомобіля з реєстраційними номерами росії та Білорусі, перебуваючи у Латвії, має перереєструвати його. Невиконання цієї вимоги вважатиметься порушенням правил дорожнього руху. На перереєстрацію або виїзд із країни дається три місяці, інакше можуть бути застосовані санкції, включаючи конфіскацію транспортного засобу.

«Перетин кордону Євросоюзу з транспортним засобом, зареєстрованим у росії, а відтак і перебування у Латвії, є порушенням санкцій. Якщо транспортні засоби з російськими та білоруськими номерами не будуть перереєстровані у строк, можлива їхня конфіскація на користь України», – пояснила міністр юстиції Інесе Лібіня-Егнере.

Мін'юст пов'язує ініціативу з роз'ясненнями Єврокомісії, які вказують, що санкції, запроваджені минулого року Євросоюзом щодо росії, також стосуються й особистих автомобілів громадян рф, і тому громадяни зі своїми транспортними засобами не мають права перебувати на території ЄС.

«Громадян росії та Білорусі, чиї країни ведуть незаконну та криваву війну в Україні і які, проте, хочуть переміщатися на територію Латвії, я закликаю робити це вже з латвійськими номерами, пішки або з використанням громадського транспорту, з дотриманням законів та правил дорожнього руху», – додала Лібіня-Егнере.

Аналогічні заходи запровадили 21 вересня в Естонії. МВС країни заявило, що автомобілі, які вже перебувають у країні, протягом шести місяців мають пройти реєстрацію або вони будуть вивезені з країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло