У росії почали закриватися АЗС на тлі паливної кризи

У росії почали закриватися АЗС на тлі паливної кризи

Напередодні уряд рф запровадив безстрокову заборону експорту бензину з росії через високі ціни

This material is also available in English
У росії почали закриватися АЗС на тлі паливної кризи
фото DR

Автозаправні станції (АЗС) в російських регіонах стали жертвами паливної кризи. Через рекордні біржові ціни на пальне, його дефіцит і проблеми з доставкою вони почали закриватися, пише The Moscow Times.

«Справді, з'явилися випадки закриття заправок, підприємці стикаються із ситуацією, коли тримати АЗС стає просто невигідно», – розповів директор мережі «Стандарт Ойл» у Нижегородській області Александр Вахрушин.

Про ризик закриття заправок у Новосибірській області представників паливного бізнесу попередила місцева влада ще на початку вересня.

«Причиною зупинки АЗС були або тимчасові перебої з поставками через логістичні проблеми, або фінансові складнощі, які виникли у малих паливних підприємств через виражений диспаритет між оптовими та роздрібними цінами», – пояснив експерт.

Незважаючи на рекордне зростання біржових цін на автомобільне паливо, влада рф стримує зростання цін у роздробі, скаржаться учасники паливного ринку. Роблять вони це за допомогою тиску регуляторів, насамперед ФАС, на вертикально інтегровані нафтові компанії. Ті, у свою чергу, можуть стримувати зростання цін, перерозподіляючи прибутки та збитки всередині компанії. Але незалежні АЗС позбавлені такої можливості.

«Диспаритет оптових та роздрібних цін призводить до того, що реалізація палива на незалежних АЗС стає неможливою. Зараз багато власників не бачать сенсу в роботі», – констатував заступник голови експертної ради Всеросійського конкурсу «АЗС росії» Ігор Маслов.

Напередодні російський уряд запровадив безстрокову заборону експорту бензину з росії. Виняток зроблено лише для поставок до країн ЄАЕС, Абхазії та Південної Осетії.

Жорсткі заходи стали підсумком безуспішних переговорів, що тривали більше місяця, з нафтовими компаніями, від яких вимагали продавати більше палива на біржі, щоб загасити «цінову пожежу». З початку року ціни на бензин зросли вдвічі.

На початку осені солярка та бензин почали зникати із заправок у південних регіонах рф – Краснодарському краї, Астраханській та Самарській областях та ін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло