Ф'ючерси на нафту марки Brent впали нижче $93 за барель

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали нижче $93 за барель

Серед причин – побоювання, що провідні центробанки продовжуватимуть посилення монетарної політики

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали нижче $93 за барель

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали нижче $93 за барель через побоювання, що провідні центробанки триматимуть процентні ставки на високому рівні, щоб утримати сировинні ринки, які вже давно охоплені кризою.

Про це пише Trading Economics.

Федеральна резервна система США залишила базову ставку без змін на своєму вересневому засіданні, але сигналізувала про ще одне підвищення ставки цього року й меншу кількість знижень 2024 року. Європейський центральний банк і Банк Англії також вказали, що вони будуть утримувати ставки на обмежувальних рівнях протягом деякого часу.

Проте ціна нафти Brent зросла більш ніж на 20% з кінця червня, коли найбільші країни ОПЕК+ – Саудівська Аравія та росія – продовжили скорочення поставок до кінця року, що викликало побоювання щодо більшого дефіциту на ринку в IV кварталі.

Крім того, росія нещодавно ввела тимчасову заборону на експорт палива до більшості країн з метою стабілізації внутрішнього ринку, водночас видобуток нафти в США продовжував скорочуватися.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що з червня ціна нафти Brent зросла більш ніж на 20% на тлі занепокоєння щодо збільшення дефіциту на ринку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло