Болгарія віддасть Україні несправні ракети, які сама вона не в змозі полагодити

Болгарія віддасть Україні несправні ракети, які сама вона не в змозі полагодити

Натомість Україна має для цього технічні можливості, пояснили в уряді країни

This material is also available in English
Болгарія віддасть Україні несправні ракети, які сама вона не в змозі полагодити
фото Shutterstock

Комітет з питань оборони болгарських Народних зборів на позачерговому засіданні прийняв пропозицію, щоб Болгарія відправила в Україну несправні зенітні керовані ракети типу 5В55Р(К) і боєприпаси для автоматичної стрілецької зброї калібру 5,56х45 мм, які більше не потрібні МВС.

Джерело. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на портал Novini.bg.

На засіданні експерт з Міноборони пояснив, що ці ракети не пройшли випробування і в Болгарії немає можливості їх відремонтувати.

«У Болгарії ми не маємо можливості ремонтувати ракети такого типу, а Україна має. Це робиться в умовах, яких у нас немає», – прокоментував міністр оборони Тодор Тагарев.

Надання Україні несправних ракет жодним чином не погіршить можливості болгарської армії. Експерти стверджують, що їх неможливо відремонтувати у Болгарії, запевнив міністр оборони Тагарев.

За словами голови комісії з питань оборони Христо Гадєва з ГЕРБ-СДС, допомога, надана Україні, поки що не погіршує боєздатність болгарської армії.

Нагадаємо, болгарський уряд 3 серпня схвалив проєкт угоди між МВС Болгарії та Міністерством оборони України про безоплатне надання броньованої транспортної техніки. Йдеться про військову допомогу у формі близько 100 бронетранспортерів радянського зразка. БТР перебували на складі Міністерства внутрішніх справ Болгарії з 1980-х років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло