Британська розвідка: росія втрачає здатність блокувати порти України після ударів по Чорноморському флоту

Британська розвідка: росія втрачає здатність блокувати порти України після ударів по Чорноморському флоту

Флот рф наразі не може проводити широкомасштабні патрулі

This material is also available in English
Британська розвідка: росія втрачає здатність блокувати порти України після ударів по Чорноморському флоту
фото DR

Атаки по об'єктах Чорноморського флоту в останні тижні, включаючи удари по штабу 20 та 22 вересня, стали найбільш руйнівними та скоординованими за весь час війни. Про це у щоденному звіті розвідки повідомляє британське Міністерство оборони.

У Лондоні називають суттєвою завдану шкоду. Флот, ймовірно, все ще зможе виконувати основні військові завдання, включаючи удари крилатими ракетами. Однак він втратив здатність проводити широкомасштабні патрулі та підтримувати блокаду українських портів, йдеться в повідомленні відомства у Twitter.

У понеділок, 25 вересня, Сили спеціальних операцій (ССО) України заявили, що внаслідок удару по штабу Чорноморського флоту загинув його командувач, віце-адмірал Віктор Соколов. За їхніми даними, разом із Соколовим загинули 34 офіцери, а ще 150 людей було поранено. Сама будівля штабу не підлягає відновленню.

Російські кораблі продовжили завдавати ударів по Україні після можливої загибелі Соколова, але ці атаки виконували «за інерцією». Про це заявив представник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, порівнявши дії російського флоту з «куркою, яка бігає без голови».

«Це велике угруповання, яке вимагає великої кількості керівників, щоб усі процеси працювали як єдиний механізм. Уявіть, що ядро цього механізму стає непрацездатним», – пояснив Плетенчук.

Він зазначив, що росія з самого початку мала досить обмежений потенціал використання кораблів. Він наголосив, що російські кораблі застосовують в основному як носії ракет або далекобійної зброї і в бойовій готовності перебувають менше 10 одиниць. Усі інші кораблі не були здатні повноцінно виконувати свої функції навіть до початку атак з боку ЗСУ, упевнений він.

Наразі в Чорному морі знаходяться лише один ракетоносій, який виявився порожнім, і лише п'ять російських суден, додав речник ВМС.

Крім цього, спостерігається зниження активності берегової охорони та зменшення кількості суден, що, ймовірно, пов'язане з вичерпанням запасів чи переміщенням до пунктів постійної дислокації. Процес відновлення та переорганізації Чорноморського флоту може зайняти деякий час, упевнений він.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло