“Безглузда кандидатура”: США рішуче виступають проти повернення росії в Раду ООН з прав людини

“Безглузда кандидатура”: США рішуче виступають проти повернення росії в Раду ООН з прав людини

Вашингтон сподівається, що члени ООН рішуче відкинуть цю кандидатуру, як вони це зробили минулого року

This material is also available in English
“Безглузда кандидатура”: США рішуче виступають проти повернення росії в Раду ООН з прав людини
Маріуполь, весна 2022 року
фото DR

Офіційний представник Держдепартаменту США повідомив телеканалу CNN, що Вашингтон проти пропозиції росії повернути її до Ради ООН з прав людини.

«Ми сподіваємося, що члени ООН рішуче відкинуть цю безглузду кандидатуру, як вони це зробили минулого року переважною більшістю голосів», – заявив він.

росію виключили із Ради ООН у квітні минулого року. При цьому, згідно з даними ВВС, російські дипломати намагаються добитися переобрання рф в Раду на новий трирічний термін.

«росія скоїла порушення міжнародного гуманітарного права та злочини проти людяності в Україні, а також порушення та зловживання правами людини в росії, включаючи довільні арешти росіян, які намагаються реалізувати свою свободу висловлювання, щоб засудити жорстоку війну путіна», – заявив представник Держдепу CNN.

«У жовтні минулого року Рада призначила спеціального доповідача щодо ситуації з правами людини в росії, що ще раз продемонструвало непридатність росії для членства в Раді», – додав представник Держдепу.

Бекграунд. Як повідомлялося, російські дипломати намагаються добитися переобрання росії до Ради ООН на новий трирічний термін.

Вибори відбудуться у жовтні, їх можна вважати важливим тестом міжнародного авторитету москви. росія поширює серед членів ООН документ із проханням підтримати її заявку. У ньому росія обіцяє знайти «адекватні рішення з питань прав людини» і збирається докласти зусиль до того, щоб не допустити перетворення Ради на «інструмент, який обслуговує політичну волю однієї групи країн», очевидно, маючи на увазі держави Заходу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло