Ірак готується залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Ірак готується залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

До угоди можуть бути причетні, зокрема, «Нафтогаз», «Укрнафта», «Укргазпроєкт» тощо

Ірак готується залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу
Фото: depositphotos

Ірак готується залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу.

Про це йдеться в матеріалі Mind.

Мова про контракт, що збільшить видобувні потужності родовища до 400 млн куб. футів на добу. Попередньо відомо, що інвестиції в розробку родовища «Акказ» мають становити $3 млрд.

Відповідно до декількох версій Mind, до угоди можуть бути причетні 7 українських компаній. Серед них НАК «Нафтогаз України», «Надра Груп», «Укрнафта», «Укргазпроєкт», «Нафтогазбудізоляція» та «Укргазбуд».

Джерела Mind нагадали, що «Нафтогаз» планує цього року вперше пройти зиму виключно завдяки блакитному паливу власного видобутку, адже держхолдинг «розробив рекордну кількість нових свердловин».

Водночас за іншою версією, може йтися про співпрацю української сервісної компанії «Надра Груп» із Saudi Aramco на умовах субпідряду. Аргументом виступає те, що ця фірма мала досвід оцінки вуглеводневого потенціалу перспективних структур в Алжирі, Єгипті, Ірані, Іраку, Лівії, Сирії та Пакистані.

Останній варіант передбачає, що другою стороною україно-іракського контракту могла стати одна з інших компаній з переліку. Це пояснюється тим, що ці юрособи на початку 2000-х зареєструвалися як охочі отримати доступ до субпідрядних робіт в Іраку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що французька TotalEnergies планує інвестувати в нафтогазову промисловість Іраку $10 млрд. Очікується, що інвестиції мають відбутися в рамках їх спільного проєкту GGIP.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло