Шольц приїхав у Казахстан переконувати Токаєва не допомагати росії обходити санкції
Також канцлер сподівається, що Казахстан може допомогти Німеччині стати більш незалежною від енергоресурсів із росії

Казахстан має намір дотримуватися санкцій Заходу щодо росії. Про це заявив президент республіки Касим Жомарт Токаєв на прес-конференції за підсумками переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
Джерело: moscowtimes.eu
«Ми маємо контакти з відповідними організаціями щодо дотримання санкційного режиму, і будь-яких побоювань німецької сторони щодо можливих дій спрямованих на обхід санкційного режиму, мені здається, не повинно бути», – заявив Токаєв.
При цьому, за словами президента, Казахстан підтримує «регулярні дружні контакти» з росією і не має жодних побоювань щодо територіальних домагань з боку північного сусіда.
Токаєв заявив, що з початку року Казахстан поставив до Німеччини нафтопроводом «Дружба» 500 тисяч тонн нафти замість російської і готовий збільшити постачання наступного року до 1,2 млн тонн. Країни планують і надалі розширювати співпрацю, зокрема, у освоєнні покладів рідкісних металів.
Шольц за підсумками переговорів висловив сподівання, що Казахстан може допомогти Німеччині стати більш незалежною від постачання енергоресурсів із росії. Канцлер назвав «корисним» рішення казахстанського уряду не допустити обходу санцій з боку росії.
«Добре і корисно те, що уряд Казахстану підтримує нас у зусиллях щодо недопущення обходу санкцій і вжив активних заходів протидії цьому», – заявив Шольц.
На переговорах тет-а-тет Токаєв і Шольц домовилися активніше співпрацювати у торговельно-економічній, інвестиційній, транспортно-логістичній, зеленій енергетиці та інших сферах, повідомляє прес-служба адміністрації президента Казахстану. Які саме проекти обговорювали лідери двох країн – невідомо.
Про те, що Казахстан дотримуватиметься західних санкцій проти росії, Токаєв заявляв ще влітку 2022 року. «Санкції є санкції, ми не повинні їх порушувати, тим більше ми отримуємо повідомлення щодо того, що у разі порушення санкцій пройдуть так звані вторинні санкції з боку Заходу щодо нашої економіки», – пояснював він.
Бекграунд. Нагадаємо, згідно з журналістським розслідуванням, росія попри санкції отримує західні технології через Казахстан і Киргизстан. Киргизькі та казахські компанії експортують до росії мікрочипи, телекомунікаційне обладнання та інші електронні компоненти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].