«Газпром» визнав падіння видобутку на 25% через відмову багатьох країн від газу рф

«Газпром» визнав падіння видобутку на 25% через відмову багатьох країн від газу рф

Падіння попиту на російський газ пояснили політично вмотивованими рішеннями

«Газпром» визнав падіння видобутку на 25% через відмову багатьох країн від газу рф
Фото: flickr.com

Російський монополіст «газпром» уперше у 2023 році опублікував свої операційні показники з видобутку та постачання газу, в яких засвідчено значне падіння видобутку газу в рф.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Згідно зі звітом «Газпрому», за підсумками І півріччя 2023 року видобуток природного та попутного газу в росії становив 179,45 млрд кубометрів. 

«Зниження на 24,7% пов'язане з ухваленням у низці країн політично вмотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського газу», – йдеться у звіті.

За перше півріччя «газпром» поставив на внутрішній та зовнішні ринки 166 млрд кубометрів газу. Для порівняння: за перші шість місяців 2022 року компанія поставила 225,7 млрд кубометрів. Постачання на внутрішній та зовнішній ринки впали на 26,5%.

«Споживання газу у звітному періоді перебувало під впливом погодних, економічних і геополітичних факторів. Уповільнення економічної активності в Європі сприяло збереженню показників споживання газу на низьких значеннях. При цьому попит на російський газ у цьому регіоні також перебував під впливом геополітичного чинника та високого рівня заповненості європейських ПСГ», – повідомила компанія.

Бекграунд. У 2022 році «газпром» повністю припинив постачання газу до Європи трубопроводом «Північний потік – 1», а також до деяких країн Європи, які відмовилися платити за газ у рублях на тлі російського вторгнення в Україну. «Газпром» продовжує постачати газ до Європи «Турецьким потоком», а також транзитною гілкою через Україну.

За підсумками 2022 року чистий прибуток «газпрому» становив 747 млрд рублів, що більш ніж утричі менше, ніж у 2021 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло