«УЗ» допустить усі банки до надання кредитних гарантій його тендерним підрядникам

«УЗ» допустить усі банки до надання кредитних гарантій його тендерним підрядникам

Раніше УЗ вимагала, щоб гарантія була видана банком, у якому частка держави вища за 75%

«УЗ» допустить усі банки до надання кредитних гарантій його тендерним підрядникам
Фото: flickr.com

«Укрзалізниця» (УЗ) скасує раніше встановлені вимоги до фінустанов, які можуть видавати банківські гарантії компаніям, що обслуговують УЗ та її підрозділи за результатами тендерів.

Про це йдеться у листі УЗ до Асоціації українських банків, передає «Інтерфакс-Україна».

«АТ «Укрзалізниця», враховуючи практику Антимонопольного комітету України, у серпні 2023 року проінформувало свої окремі підрозділи щодо необхідності внесення змін до проєктів договорів про закупівлю шляхом виключення вимог до фінансових установ для оформлення банківської гарантії», – йдеться у повідомленні.

Донедавна УЗ вимагала, щоб банківська гарантія була видана банком, у якому частка держави прямо або побічно вища за 75%, або системно важливим банком, регулятивний капітал (Н1) якого на дату випуску гарантії перевищує 6 млрд грн, іноземним або банком іноземної банківської групи з довгостроковим кредитним рейтингом материнської компанії або самої фінустанови на рівні не нижче ніж «BBB-» за методологією Fitch, Moody's або S&P.

Бекгарунд. Цьому рішенню УЗ передував лист АУБ із проханням вжити заходів і переглянути умови тендерної документації, оскільки, на думку ринку, це є дискримінаційним підходом, який грубо порушує чинне антимонопольне законодавство, принципи вільної конкуренції, а також права всіх банків, що не належать до переліку системно важливих.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло