Мінфін залучив у вересні майже $3 млрд грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів

Мінфін залучив у вересні майже $3 млрд грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів

Зокрема, від ЄС - $1,6 млрд, від США - $1,25 млрд та від Світового банку під гарантію Британії – $100 млн

Мінфін залучив у вересні майже $3 млрд грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів
Фото: Depositphotos

У вересні 2023 року до держбюджету України надійшло близько $3 млрд зовнішнього фінансування. Зазначається, що грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах, склали понад 40% із загального обсягу фінансової допомоги.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Серед донорів у вересні 2023 року:

  • Європейський Союз – $1,6 млрд (пільгове фінансування);
  • Сполучені Штати Америки – $1,25 млрд (грант);
  • Світовий банк під гарантію Великої Британії – $100 млн (пільгове фінансування).

«Кошти від ЄС – восьмий транш у рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою МФД сягає 18 млрд євро, із яких Україна отримала вже 13,5 млрд євро», – зазначили у міністерстві. А також додали, що макрофінансова допомога надається на безпрецедентно пільгових умовах для України. Термін погашення кредиту складає 35 років. Уточнюється, що відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Як зазначає Мінфін, грант від США та пільговий кредит під гарантію Великобританії – частини п’ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Згідно з даними міністерства, строк погашення кредиту під гарантію Великої Британії – 19 років з п’ятирічним пільговим періодом. У 2023 році Україна отримала вже $9,8 млрд грантового фінансування від Сполучених Штатів та $600 млн від Світового банку під гарантію Великої Британії.

«Залучена міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення соціального захисту населення, оплати праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, гуманітарні потреби», – повідомляє Мінфін.

Крім того, зазначається, що загалом за 9 місяців 2023 року міністерство залучило понад $32,6 млрд зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Мінфін залучив грант у $1,25 млрд від США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло