Зеленський оголосив про створення міжнародного альянсу з виробництва зброї

Зеленський оголосив про створення міжнародного альянсу з виробництва зброї

Київ готовий запропонувати «особливі умови» фірмам, які вирішать виготовляти зброю в Україні

This material is also available in English
Зеленський оголосив про створення міжнародного альянсу з виробництва зброї
фото Офіційний сайт Президента України

У Києві пройшов перший міжнародний оборонний форум DFNC1, який має налагодити співпрацю між провідними підприємствами світу та Україною. На форумі президент Володимир Зеленський оголосив про створення нового альянсу виробників озброєнь, які готові об'єднатися, щоб допомогти Україні.

«Сьогодні ми оголошуємо створення Альянсу оборонних індустрій. Альянсу, який цінує міжнародне право та вміє працювати для реального захисту міжнародного права, захисту безпеки. Я кажу не лише про Україну, а й про безпеку від агресії всіх націй у світі», – сказав він на форумі.

Зеленський також додав, що Київ готовий запропонувати «особливі умови» фірмам, які вирішать виготовляти зброю в Україні. Також він повідомив про створення спеціального фонду, який збираються поповнювати, зокрема, за рахунок продажу конфіскованих російських активів.

«Ми створюємо спільні підприємства та сервісні центри, що допомагає поступово інтегрувати український оборонно-промисловий комплекс до оборонно-промислового середовища країн-партнерів», – пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Окремо планується створити спеціальний фонд на підтримку військовослужбовців, розвиток військової інфраструктури та розробку нових технологій. Фінансування забезпечуватиметься за рахунок дивідендів від державних оборонних підприємств, а також прибуток від продажу конфіскованих російських активів, йдеться в повідомленні МЗС України

Форум відвідали представники 252 оборонних підприємств із понад 30 країн Європи, Америки, Азії та Австралії. До альянсу вже приєдналися 38 компаній із 19 країн.

Цього тижня стало відомо, що влада Німеччини дала дозвіл концерну Rheinmetall створити спільне підприємство з Україною, яке займеться обслуговуванням, ремонтом та виробництвом бронетехніки.
Крім того, у Києві побувала делегація з Франції, у складі якої був міністр оборони країни та представники близько 20 французьких оборонних компаній, у тому числі, за даними преси, Thales, MBDA, Nexter та Arquus.

Бекграунд. Нагадаємо, Камишін заявив, що під час Форуму українські компанії ВПК уклали понад 20 угод з міжнародними партнерами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло