Найбільше іноземних компаній, які досі працюють у росії, походять із США

Найбільше іноземних компаній, які досі працюють у росії, походять із США

Також свою присутність у рейтингу Forbes різко збільшив китайський бізнес

This material is also available in English
Найбільше іноземних компаній, які досі працюють у росії, походять із США
фото DR

Американські компанії зберегли лідерство у рейтингу найбільших іноземних компаній у росії за версією російського Forbes, незважаючи на масовий вихід західного бізнесу з країни у зв'язку з війною в Україні.

Forbes склав щорічний список 50 найбільших іноземних компаній у росії за підсумками 2022 року. Рейтинг оновився майже наполовину – 22 компанії вибули через продаж, призупинення або закриття бізнесу в росії, пише видання.

Перше місце посіла французька мережа магазинів товарів для дому «Леруа Мерлен», потіснивши німецьку Volkswagen Group – автовиробник залишив російський ринок.

Але в рейтингу 2023 року «Леруа Мерлен» у рейтингу не буде – у березні Leroy Merlin повідомила, що планує передати контроль над російським бізнесом місцевому менеджменту.

Серед 22 компаній, які вже залишили список, крім Volkswagen є Renault (компанія була на третьому місці), Apple (було п'яте місце), Toyota (сьоме) та Samsung (дев'яте).

Свою присутність у рейтингу різко збільшив китайський бізнес, проте компанії з «недружніх країн», як їх називає російська влада, як і раніше, становлять більшість, зазначає Forbes.

Лідерство зберегли США – рік тому у рейтингу було 10 компаній, лишилося вісім. Друге та третє місце у рейтингу посіли виробники тютюну – японська JTGroup та американська PhilipMorrisInternational.

На четвертому місці – американська PepsiCo, на п'ятому – французький ритейлер Auchan.

До десятки 2022 року також увійшли німецька Metro та російський бізнес компанії Mars, штаб-квартира якої також знаходиться у США.

До списку вперше увійшли компанії з Таїланду, Казахстану та Білорусії, розширивши географію учасників до 18 країн.
Деякі компанії залишаються «дочками» іноземних холдингів, але перебувають під тимчасовим управлінням «Росимущества». Сюди належать енергетичні компанії «Юнипро» та «Форвард Енерго», а також пивоварна компанія «Балтика» та російські дочірні підприємства Danone.

Бекграунд. Нагадаємо, російська ракета зруйнувала на Київщині завод компанії PepsiCo, яка продовжує працювати в росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло