Фрідман втік з Ізраїля до москви через напад Хамасу
До цього він проживав у Британії, але жити йому там стало «неможливо через санкції»

Співзасновник «Альфа-Груп», російський мільярдер Міхаіл Фрідман залишив Велику Британію і переїхав до Ізраїлю, проте потім був змушений втікати до москви через напад бойовиків Хамас на країну.
«Тиждень тому я переїхав до Ізраїлю. Зараз через ситуацію я перебрався до москви. Коли все вляжеться, я планую повернутися до Ізраїлю і жити там постійно», – повідомив бізнесмен у розмові з Bloomberg.
На запитання, чому він вирішив розлучитися з Лондоном, Фрідман відповів, що «жити у Великій Британії в умовах санкцій неможливо».
19 вересня уряд королівства посилив обмеження щодо бізнесмена. З оновленого списку випливає, що літаки та судна, які перебувають під контролем Фрідмана, можуть бути заарештовані, а їхню реєстрацію в національному реєстрі – скасовано.
Бізнесмен має два громадянства: ізраїльське та російське. Йому належить 32,9% акцій у люксембурзькій ABH Holdings S.A., яка контролює «Альфа-банк» через кіпрську ABH Financial Limited та російську «АБ Холдинг».
Фрідман переїхав до Лондона у 2013 році після того, як разом із партнерами продав свою частку в ТНК-ВР «Роснефти» за $14 млрд.
Європейський союз та Велика Британія запровадили санкції проти бізнесмена та його партнерів – Петра Авена, Германа Хана та Алєксєя Кузьмічова – невдовзі після вторгнення росії до України у лютому 2022 року.
США включили Фрідмана до свого чорного списку у серпні.
В «Альфа-Груп» повідомили РБК, що «зараз Фрідман знаходиться в москві і тепер планує відвідувати росію регулярно». 6 жовтня його адвокат розповів, що бізнесмен думає повернутися до країни і вже веде кулуарні переговори, щоб оцінити потенційну реакцію суспільства та правоохоронних органів. За його словами, «мільярдер розчарувався в британському правосудді та лайфстайлі», а також у ставленні до нього української та європейської влади.
Бекграунд. Як стало відомо 6 жовтня, суд арештував усі активи російських олігархів Фрідмана, Авена, Косогова в Україні на понад 17 млрд грн – йдеться про 20 компаній і фінансово-кредитних установ, якими фігуранти володіють як кінцеві бенефіціари.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].