НБУ запровадив онлайн-сервіс для фізосіб – позичальників банків щодо Кредитного реєстру

НБУ запровадив онлайн-сервіс для фізосіб – позичальників банків щодо Кредитного реєстру

Зокрема, він дозволить фізособам отримати інформацію про власні кредити в банках у розмірі від 100 мінімальних заробітних плат

НБУ запровадив онлайн-сервіс для фізосіб – позичальників банків щодо Кредитного реєстру
Фото: Depositphotos

Національний банк України запровадив онлайн-сервіс із надання інформації з власного Кредитного реєстру. За допомогою цього сервісу фізичні особи зможуть отримати інформацію про свої кредити в банках у розмірі від 100 мінімальних заробітних плат (зараз – 617 тис. грн). Відповідно до чинного законодавства України послуга надається фізичним особам безкоштовно.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що для отримання сервісу користувач має авторизуватися за допомогою системи BankID НБУ, тобто мати рахунок в одному з банків – учасників системи. У відповідь на онлайн-запит користувач отримає актуальну на момент подання запиту інформацію з кредитного реєстру НБУ. Зокрема, про:

  • суму заборгованості та стан виконання зобов'язань;
  • найменування банку-кредитора та дату надання ним інформації до кредитного реєстру НБУ.

Згідно з даними Нацбанку, звіт може бути сформований і збережений у файл у форматі pdf. У Кредитному реєстрі НБУ доступна інформація про кредити в банках України, у тому числі тих, що перебувають у стадії ліквідації.

«Звіт із Кредитного реєстру НБУ не є офіційним документом, водночас ця інформація дає змогу контролювати свої фінанси та за потреби уточнювати дані, звернувшись до банку-кредитора. Учасники Кредитного реєстру НБУ – банки та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – оновлюють інформацію щомісяця станом на перше число. Дата останнього оновлення зазначається безпосередньо у сформованому користувачем звіті», – уточнив регулятор.

Крім того, за допомогою вебресурсу кредитного реєстру НБУ користувач також може отримати інформацію з реєстру запитів / заяв, які були оброблені згідно з його даними.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу з 3 жовтня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло