НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу з 3 жовтня

НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу з 3 жовтня

За цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку

НБУ впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу з 3 жовтня
Фото: Depositphotos

Національний банк України з 3 жовтня 2023 року переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу, продовжуючи реалізацію стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. За цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком відповідно до постанови НБУ №18, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року. 

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Водночас НБУ і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку, який зберігатиметься на прогнозному горизонті через особливості функціонування економіки України», – повідомляють у Нацбанку.

Зазначається, що курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, й надалі визначатиметься попитом та пропозицією на ньому. Формування банками карткового курсу також відбуватиметься за тими ж правилами, що й раніше.

«Ухвалюючи рішення щодо переходу до керованої гнучкості курсу, Національний банк зважав на прогрес у формуванні належних передумов. Зокрема, відповідно до Стратегії, НБУ оцінював такі показники: інфляція та інфляційні очікування, рівень міжнародних резервів і стійкість валютного ринку, процентні ставки в реальному вимірі та параметри фінансової стабільності», – пояснює регулятор.

Очікується, що такий режим має не лише зберегти стійкість економіки та фінансової системи на тлі повномасштабної війни, а й згодом посилити її завдяки збільшенню стійкості до зовнішніх та внутрішніх шоків.

Як повідомляють в НБУ, це також один із кроків у напрямі реалізації довгострокової мети Нацбанку щодо повернення до інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням, який дає змогу одночасно досягати цілей з цінової та фінансової стабільності й стійкого економічного зростання у тривалій перспективі.

«З огляду на це Національний банк і надалі братиме активну участь на валютному ринку, компенсуючи структурну компоненту чистого попиту на іноземну валюту та суттєво обмежуючи курсові коливання за допомогою валютних інтервенцій», – уточнюють в НБУ. А також додають, що щавдяки збереженню курсової стійкості вдасться забезпечити подальше зниження інфляції та приведення її до цілі 5% у середньостроковій перспективі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ не планує переходити до плаваючого курсоутворення чи «відпускання» курсу в середньостроковій перспективі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло