У Польщі почалися парламентські вибори, які вже назвали «найважливішими з 1989 року»
За останніми даними, лідирує консервативна партія «Право та справедливість»

У Польщі сьогодні на понад 31 тис. виборчих дільницях відбудуться парламентські вибори, від результату яких залежить увесь склад Сейму і Сенату країни.
На виборах буде обрано 560 членів Національних зборів Республіки Польща: 460 депутатів Сейму X скликання та 100 членів Сенату XI скликання.
Виборчі дільниці відкриються о сьомій ранку за місцевим часом (вісім – за Києвом) і будуть закриті о 21:00, після чого стануть відомі результати екзит-полів – опитувань виборців на виході з дільниць.
Загалом у виборах по всій Польщі і за кордоном можуть проголосувати понад 29 млн громадян Польщі, які мають право голосу.
Крім Польщі, проголосувати можна буде на 416 дільницях за кордоном і на восьми дільницях, розгорнутих на кораблях.
За останніми даними, лідирує консервативна партія «Право та справедливість» (ПіС), головою якої є Ярослав Качинський. Партія перебуває при владі з 2015 року, а президент країни Анджей Дуда – також висуванець від ПіС. За різними даними соцопитувань, партія має від 31 до 37%.
Проте цієї підтримки недостатню для того, щоб ПіС змогла отримати монобільшість.
Через це їй, ймовірно, доведеться формувати коаліцію з представниками опозиційних проєвропейських партій або ж звернутися за підтримкою до ультраправої антиукраїнської «Конфедерації».
У польському електоральному змаганні цього разу представлено п'ять основних політсил:
- правляча партія «Право та Справедливість»
- «Громадянська коаліція» колишнього прем'єра Дональда Туска
- соціал-демократична коаліція «Ліві»
- центристська коаліція «Третій шлях»
- ультраправа «Конфедерація свободи та незалежності».
Одночасно з парламентськими виборами проходить референдум. На референдум буде винесено чотири питання: про продаж державного майна іноземцям, підвищення пенсійного віку, зведення стіни на польсько-білоруському кордоні та (не)допуск нелегальних іммігрантів із Близького Сходу та Африки.
Ставлення до референдуму неоднозначне як в опозиції, так і в пересічних громадян. Є думка, що це не більш ніж технологія, яка покликана шляхом популістських запитань підвищити лояльність до правлячої партії. Єврокомісія також здивована ініціативою, особливо враховуючи, що жодного впливу на політику Євросоюзу результати плебісциту не матимуть.
Бекграунд. Нагадаємо: ПіС – в авангарді боротьби з українським зерном. Позиція правлячої партії підкреслено радикальна, оскільки її представників – точніше, їхні фірми називають основними вигодонабувачами від імпорту українського продукту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].