Китай звільнив міністра оборони після повідомлень у ЗМІ про військові постачання росії
Усунення Лі може дозволити відновити переговори США і Китаю, оскільки Вашингтон відмовлявся взаємодіяти з міністром під санкціями

Міністра оборони Китаю Лі Шанфу, який не з'являвся на публіці останні два місяці, відправлено у відставку, повідомляє South China Morning Post з посиланням на Державне телебачення Китаю.
Рішення про усунення Лі Шанфу з посади було схвалено Постійним комітетом Всекитайських зборів народних представників. Голова КНР Сі Цзіньпін підписав відповідний указ.
65-річний Лі Шанфу, який вважався особистим протеже Сі Цзіньпіна, обійняв посаду міністра оборони у березні цього року, змінивши генерала Вей Фенхе. З 2018 Лі перебував під санкціями США через купівлю винищувачів Су-35 і комплексів С-400 у росії.
Через місяць після призначення на посаду міністра він відвідав москву, де зустрівся із російським диктатором владіміром путіним.
У період, коли Лі очолював Міноборони Китаю, США за зв'язки з росією запровадили санкції проти низки китайських компаній, що працюють у сфері авіабудування, виробництва безпілотників та постачання мікроелектроніки.
Також обмеження були накладені на китайську компанію China Aerospace Technology, яка за даними американської влади, передавала супутникові знімки українських позицій російській ПВК «Вагнер».
У середині вересня Financial Times з посиланням на американських чиновників, знайомих із даними розвідки, повідомила, що Лі відсторонений від посади і перебуває під слідством через порушення при закупівлі військової техніки.
За даними агентства, разом із ним у справі проходять ще вісім осіб, якими Лі керував з 2017 по 2022 рік.
Усунення Лі може дозволити відновити військові переговори США і Китаю на високому рівні, оскільки Вашингтон відмовлявся офіційно взаємодіяти з міністром, який перебував під санкціями, зазначає Bloomberg.
Reuters пише, що Лі Шанфу входив у близьке коло Сі Цзіньпіна.
Бекграунд. Як повідомлялося, китайські фонди шукають нові ринки капіталу з метою зменшити залежність від американських інвестицій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].