Управителі фондів облігацій вперше за останні десятиліття зазнають збитків третій рік поспіль – Reuters
Основною причиною багаторічного масового спаду активності є стрімке підвищення процентних ставок центробанками з метою приборкання інфляції

Багато з найбільших світових фондів облігацій стикаються зі збитками вже третій рік поспіль, вперше за останні 40 років, оскільки невблаганна американська економіка призводить до того, що дохідність облігацій зростає до найвищих рівнів за останні десять років.
Про це пише Reuters.
Проте інвестори не збираються відкладати на потім, вони знову купують облігації у 2023 році після того, як торік вийшли з ринку, через те саме зростання дохідності, що спричинило стільки проблем, пише видання.
Американські змішані фонди облігацій, які інвестують у державні та корпоративні боргові зобов'язання, уже третій рік демонструють від'ємну доходність, втративши від 11% до 14% у 2022 році.
За даними Morningstar, європейські фонди фактично нічого не повернули цього року після двох років падіння. Фонди державних облігацій виглядають ще гірше і очікують на три роки збитків, як у США, так і в Європі.
За словами аналітиків, основною причиною багаторічного масового спаду активності було стрімке підвищення процентних ставок центральними банками з метою приборкання інфляції.
Останнім часом винуватцем стала економіка США, яка продовжує розвиватися, незважаючи на те, що Федеральна резервна система підштовхує вартість запозичень до найвищого рівня за останні 22 роки. Свою роль відіграли також занепокоєння щодо високого державного боргу та вихід центральних банків із ринків облігацій.
За даними Refinitiv, дохідність 10-річних казначейських облігацій США зростає третій рік поспіль, вперше з часів економічного хаосу на початку 1980-х років. Минулого тижня вона піднялася вище 5% – до найвищого рівня з 2007 року. Дохідність облігацій зростає, коли ціни падають, і навпаки.
Індекс Citi, який відстежує, наскільки сильними були економічні дані США порівняно з прогнозами аналітиків, показує, що вони перевершили всі очікування. Багато інвесторів вважають, що це означає, що ФРС не доведеться знижувати процентні ставки найближчим часом.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що дохідність 10-річних казначейських облігацій США вперше за 16 років перевищила 5%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].